Сертифікат ISO 9001 від акредитованого органу?

✅ Звичайно при вимозі сертифікату на систему управління якістю сертифікату ISO 9001, виданий аккредитованим органом для оцінки відповідності системного управління. В Украине единственной организации, аккредитования таких органов – Національне агентство з аккредитації України. На сайті цього агентства легко перевірити, якщо аккредитація органу видала сертифікат та якусь область він аккредитував. Потому, що може бути, що сертифікований орган аккредитований для оцінки відповідності систем управління якістю в інженерних інженеріях, а також сертифікат, виданий пищевою промисловістю. У такому випадку орган за оцінкою співпраці не працює в сфері його аккредитації, відповідно до його компетенції в даному питанні може бути підвернене визначеному співпраці. Слід також розуміти, що Національне агентство з аккредитацій, у свою чергу призначене МАФ (Міжнародний форум аккредитацій). Якщо ви даєте цьому агентству аккредитацію органів управління якістю, а також надаєте визнання таких аккредитацій, а також визнання сертифікатів, виданих підприємств.

У інших країнах роль такого агентства виконує інші органи, визнані МАФ. Наприклад, для Великобританії таким аккредитаційним органом є UKAS, який, у свою чергу, аккредитує органи сертифікації. Таким чином, щоб переконатися, що сертифікат системи управління якістю ISO 9001, який надається, видається аккредитованим органом, достатньо для того, щоб слідувати наступному алгоритму:
– Узнайте, що це видав сертифікат ISO, повинен бути вказаний на самому сертифікаті.
– Узнайте, є ли у аккредитації сертифікуючий орган. Зазвичай це також вказано на самому сертифікаті. Тут важливо дізнатися, хто саме аккредитовал цей сертифікований орган. Як правило для українських сертифікаційних органів, це буде Національне агентство з аккредитації України.
– На сайті Національного агентства з аккредитації України (якщо орган ім аккредитований) дізнайтеся діючий атестат аккредитації органу, виданого ISO 9001 та в деяких областях аккредитації, видається атестатом. – Якщо сертифікований орган не аккредитований Національним аккредитаційним агентством України – інформація для перевірки на сайті відповідного аккредитаційного органу.

Якщо видається сертифікаційний орган ISO 9001, акредитований іноземний орган повинен дізнатися на сайті МАФ має визнання аккредитації (є членом МАФ).

Якщо цепь із сертифікату, то сертифікований орган національної аккредитації закривається на МАФ (4 предмети вище) – цей сертифікат має загальновизнаний статус. Залишається лише дізнатися в сертифікаційному органі, який його видав, тому що він може бути показаний зазначеним, зі строком подання та т. п.

Що, якщо сертифікат видавав не аккредитований орган для оцінки відповідності?

Такий факт не означає сертифікат неефективності, тому що у вашому конеці, укладений у тому, щоб переконатися, що система ISO 9001 здійснюється, працює та перевіряється третьою стороною, зацікавленою стороною, компетентною в цьому питанні. Таким чином, слід вчити рішення, можна керувати наступними принципами.

Основні вимоги до організації, що здійснюють аудит систем управління ISO 9001, це:
– загальна компетентність у сфері діяльності за оцінкою відповідності систем управління якістю ISO 9001;
– компетентність у сфері обмена сертифікатами (вряд чи буде серйозно розглядатися сертифікат ISO 9001, що видається третім стороною ІТ-індустріальної сторони, не має досвіду у сфері ІТ-питань та т. П.);
– Незалежність та інтерес (ймовірно, мало довіреність дозволити сертифікат, виданий власним підрозділом, пов’язаним ліцом або підчиненою структурою).

Зверніть увагу на те, що існує безліч організацій, які проводять такі незалежні перевірки системного управління, включаючи ISO 9001, які не є акредитованими органами, оскільки це не має менших можливостей та компетенції. Якщо ви зможете оцінити, насколько весомий такий аудит – ви будете без посилення довести сертифікат або ні. Якщо у вас немає такої можливості – запровадьте сертифікат ISO 9001, видавши аккредитований орган за оцінкою відповідності, який видав його у сфері компетенцій.

Джерело: http://iso.kiev.ua

Меню